Tutaj powinien być opis

ABC pływania

W dniach 09 września do 09 października 2025 roku uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w programie „Aktywna Szkoła – raz, dwa, trzy”, realizując zadanie „ABC pływania”. Dwa razy w tygodniu wyjeżdżali na suską pływalnię „Delfin”, gdzie pod okiem instruktorów uczyli się podstaw pływania oraz doskonalili już zdobyte umiejętności.

Głównym celem programu była nauka podstawowych umiejętności pływackich, zachęcenie do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej uczniów oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci podczas przebywania w wodzie.

Zajęcia były dla uczniów doskonałą formą aktywności fizycznej, która rozwija sprawność, i buduje pewność siebie w wodzie. Dzięki regularnym zajęciom nasi najmłodsi uczniowie z zaangażowaniem stawiali kolejne kroki w nauce pływania, a zdobyte umiejętności będą im służyć przez całe życie.

Program finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gminę Zembrzyce.