Zespół Szkół w Zembrzycach

Witamy na nowej stronie Zespołu Szkół w Zembrzycach::Najważniejsze terminy w zakładce: Organizacja roku szkolnego - kalendarz::ZMIANA PLANU LEKCJI od 5 LUTEGO

07 stycznia 2013 12:05

KONKURSY I APEL NA STULECIE ŚWIĄTYNI W ZEMBRZYCACH

W Zespole Szkół w Zembrzycach - Gimnazjum zostały rozstrzygnięte dwa konkursy zorganizowane przez mgr Kazimierza Surzyna nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie na 100 - lecie powstania kościoła w Zembrzycach.

Pierwszy konkurs polegał na napisaniu pracy zatytułowanej: " 100 lat zembrzyckiej Świątyni". Uczniowie w swych pracach opisali m. in.: historię budowy kościoła, najważniejsze jego wydarzenia od powstania do dnia dzisiejszego. Młodzież w pracach umieściła też dokumenty oraz zdjęcia. I miejsce w konkursie zdobył Andrzej Wciślak, II nagrodę otrzymał Adrian Józefowski, a III - Michał Rymarczyk.

Drugi konkurs pt: " 100 - letnia Świątynia zembrzycka w fotografii" miał na celu wykonanie zdjęć, zarówno kościołowi jako budowli architektonicznej, jak również jego zabytkowego wnętrza. Uczniowie doskonalili umiejętność fotografowania zabytków. W konkursie tym I miejsce uzyskała Paulina Góralik, II - Daniel Mirocha, III - Piotr Pindel.

Wszystkie prace konkursowe zostały zaprezentowane rodzicom na wystawie.

W zembrzyckim gimnazjum odbył się też apel poświęcony 100 - leciu powstania Kościoła Parafialnego w Zembrzycach. Uczniowie pod kierunkiem mgr Kazimierza Surzyna przypomnieli całej społeczności szkolnej historię budowy świątyni oraz najważniejsze wydarzenia z jej stuletniej działalności.