01 stycznia 2018 20:47 | Aktualności

„… TU ZAWSZE KAŻDY JEST U SIEBIE”

Posmakiem ciszy betlejemskiej nocy rozpoczęła się wigilia dla osób starszych, samotnych, emerytowanych nauczycieli oraz pracowników obsługi z zembrzyckiej szkoły.

W ramach współpracy Zespołu Szkół w Zembrzycach oraz Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa uczniowie oraz nauczyciele włączyli się w organizację spotkania opłatkowego, które odbyło się 21 XII 2017r. o godz. 1300.Obecny na wigilii wójt – pan Łukasz Palarski oraz Dyrektor Zespołu Szkół – pani Elżbieta Fidelus złożyli wszystkim przybyłym Świąteczne życzenia, podkreślając jednocześnie doniosłość tak wielkiego wydarzenia, jakim jest Narodzenie Chrystusa.

Każdy człowiek, poszukując w Swoim życiu miłości, zawsze znajdzie ją w betlejemskiej stajence, o czym przypomnieli zebranym uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej. Uczestnicy wigilii zostali obdarowani przez występujących bożonarodzeniową piosenką, tańcem oraz świątecznymi życzeniami, które wkomponowane w wigilijne przestawienie, wzruszyły obecnych.

Wyjątkowość chwili podkreśliła świąteczna dekoracja oraz potrawy przygotowane przez panie kucharki z Zembrzyckiej szkoły. Nasi uczniowie zaprezentowali się również w zembrzyckiej "Tequili” podczas spotkania opłatkowego, które odbyło się 14 XII 2017 r. o godz. 1400 dla emerytowanych nauczycieli.