Witamy na nowej stronie Zespołu Szkół w Zembrzycach

Aktualności

06 listopada 2017 22:56 | Aktualności

SREBRNE PIŁKARKI

     Tak jak przed rokiem hala sportowa Zespołu Szkół w Zembrzycach dwukrotnie była miejscem rywalizacji w halowej piłce nożnej dziewcząt. Tym razem rywalizacja ta odbywała się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

     W rozgrywanym 20 października Półfinale Powiatowym drużyna reprezentowana przez uczennice klas gimnazjalnych Zespołu Szkół w Zembrzycach zajęła I miejsce, zwyciężając wysoko rywalki z SP Sucha Beskidzka 7:1 oraz SP Jordanów 5:0, ulegając 0:1 ZSS Krzeszów.

     W rozgrywanym tydzień później Finale Powiatowym w meczu o wejście do upragnionego, ścisłego finału dziewczyny z Zembrzyc pokonały drużynę ze Skawicy 3:0.

     W walce o złoto spotkały się ponownie z rywalkami z SP Jordanów, które wcześniej wysoko pokonały w półfinale. Tym razem mimo ambitnej postawy, po dramatycznym, pełnym emocji meczu (m. in. przestrzelony rzut karny) górą były zawodniczki z Jordanowa, które zwyciężyły naszą drużynę 1:0. Mimo porażki w meczu finałowym opiekunowie (Piotr Talaga, Tadeusz Fidelus) chwalili dziewczyny za wolę walki, determinację i 15 bramek (najwięcej ze wszystkich drużyn) zdobytych w całych rozgrywkach. W meczu o III miejsce zawodniczki SP1 Budzów pokonały SP1 Skawica 2:1.

     Drużyna Zespołu Szkół w Zembrzycach sięgnęła w Finale Powiatowym po II miejsce w następującym składzie: Ewelina Pilszak, Aleksandra Prorok, Agnieszka Ogarek, Izabela Gaździcka, Oliwia Kubas, Patrycja Giza, Angelika Sobaniak, Antonina Stopa, Wiktoria Dragosz.

     Statuetka dla najbardziej wartościowej zawodniczki podobnie jak przed rokiem przypadła w udziale Agnieszce Ogarek. (pt)

Więcej informacji, dokładne wyniki i fotogaleria na stronie internetowej: sport.powiatsuski.pl  

Przeczytano: 147 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: