04 grudnia 2017 23:03 | Aktualności

MISTRZOSTWO POWIATU W SZACHACH DRUŻYNOWYCH

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie podczas Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Zawody rozgrywane były 17 listopada 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Suchej Beskidzkiej. Drużyna z Zembrzyc w składzie: Hrapkowicz Mikołaj, Smolik Dawid, Talaga Maciej, Julia Wciślak - op. Tadeusz Fidelus, zdecydowanie wygrała pięć spotkań meczowych i już przed przystąpieniem do ostatniego spotkania miała zapewniony sukces w tych zawodach. Z zadowoleniem odebrali Puchar Mistrza Powiatu oraz dyplom z rąk starosty suski Józefa Bałosa oraz dyrektor LO w Suchej Beskidzkiej, Anny Sala.

Zdobycie tytułu MISTRZA POWIATU SUSKIEGO zapewniło naszym uczniom udział w zawodach na szczeblu WOJEWÓDZTWA, które zostały rozegrane 30 listopada w Myślenicach. Głównym organizatorem zawodów, prowadzonych systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund, był Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Myślenicach.

Spotkanie podczas tych zawodów z uczniami z całego województwa małopolskiego (do zawodów zgłosiło się 20 zespołów - m.in. z Krakowa, Nowego Sącza, Chrzanowa, Olkusza, Rabki - Zdrój, Tarnowa, Wieliczki, Gorlic, Skawiny, Rzezawy) było na pewno solidną lekcją gry w szachy - większość uczestników tych zawodów to zawodnicy klubów szachowych, posiadających kategorie szachowe, biorących udział w turniejach szachowych na różnym szczeblu rozgrywek z Mistrzostwami Polski włącznie, dlatego też każdy wygrany mecz lub uzyskany remis w partii szachowej z takimi zawodnikami należy docenić i mieć nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą dalej trenować, aby ten historyczny sukces w przyszłym roku powtórzyć. (tf)