20 listopada 2017 21:21 | Aktualności

Szachy’ 2017

W dniu 14 listopada 2017 r. do rywalizacji sportowej stanęli uczniowie, którzy „trenują” dość specyficzną dyscyplinę sportową - grę w szachy.

W zawodach, których organizatorem i równocześnie sędzią głównym zawodów był p. Tadeusz Fidelus, wzięli udział przedstawiciele szkół podstawowych w Marcówce, Zespołu Szkół w Tarnawie Dolnej Zespołu Szkół w Zembrzycach.

Zawody przeprowadzone są w formie drużynowej - drużyna składała się z czterech uczniów, wśród których musiała być przynajmniej jedna dziewczyna (I szachownica - chłopiec lub dziewczyna - II szachownica - chłopiec lub dziewczyna - III szachownica - chłopiec lub dziewczyna - IV szachownica - dziewczyna).

W kategorii uczniów młodszych (2005 i mł.) pierwsze miejsce zajęła drużyna z Tarnawy Dolnej, drugie miejsce drużyna z Zembrzyc (Kadela Radosław, Talaga Michał, Talaga Kamil, Chrapek Amelia - op. Tadeusz Fidelus) i trzecie miejsce drużyna z Marcówki. Natomiast w kategorii uczniów starszych (2002 i mł.) pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zembrzyc ( Hrapkowicz Mikołaj, Smolik Dawid, Talaga Maciej, Julia Wciślak - op. Tadeusz Fidelus), a drugie miejsce drużyna z Tarnawy Dolnej. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca uzyskały tytuł Mistrza Gminy oraz prawo reprezentowania naszej Gminy na zawodach powiatowych.(tf)