Witamy na nowej stronie Zespołu Szkół w Zembrzycach

Aktualności

20 listopada 2017 21:20 | Aktualności

MAŁY MISTRZ

     W dniu 13 listopada 2017 r. odbyły się pierwsze zawody dla uczniów klas I - III szkół podstawowych. W zawodach wzięły udział drużyny z SP Marcówka (op. p. Jolanta Fidelus), SP Śleszowice(op. p. Jolanta Pływacz), SP Zembrzyce(op. p. Elżbieta Kuligowska, p. Lucyna Polańska). Organizatorem i równocześnie sędzią głównym zawodów był p. Tadeusz Fidelus.

     Zespoły złożone z min. 4 chłopców i 4 dziewcząt rywalizowały w 12 konkurencjach: Przynieś - zanieś, Sadzenie ziemniaków, Slalom z piłką koszykową, Sztafeta z dwoma szarfami, Żywy pachołek, Skoki zawrotne przez ławeczkę, Sztafeta wahadłowa, Skoki z miejsca dodawane, Tor przeszkód, Skoki na skakance, Rzuty piłką lekarską, Pierścień. Każda konkurencja była punktowana, dodatkowa za błędy zawodników drużyna mogło zdobyć punkty ujemne.

      Po zacięte rywalizacji - niektóre konkurencje rozstrzygały się o sekundy lub centymetry - pierwsze miejsce uzyskała drużyna ze szkoły podstawowej w Zembrzycach w składzie: Bentkowska Nadia, Bucała Patryk, Bukowska Klaudia, Drabina Martyna, Jeleśniańska Weronika, Kaliński Adam, Kołata Mikołaj, Mirocha Błażej, Pindel Damian, Pochłopień Hubert, Tokarz Julia, Włoch Michał, Mirocha Aleksandra.

     Nagrodą dla zwycięzców, oprócz dyplomu wręczonego przez p. dyrektor Elżbietę Fidelus, było prawo reprezentowania naszej gminy w zawodach powiatowych, które odbyły się 16 listopada w Makowie Podhalańskim.

     Mimo, że nasz zespół został sklasyfikowany na siódmej pozycji to debiut najmłodszych uczniów w zawodach powiatowych można uznać za udany. Na zakończenie zawodów każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal za udział w rywalizacji „Mały Mistrz”.(tf)

Przeczytano: 244 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: