31 października 2017 19:42 | Aktualności

PIĄTKOWE POPOŁUDNIE… Z ODBLASKIEM!!!

27 października 2017r. o godz. 1600 w hali sportowej Zespołu Szkół w Zembrzycach       w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” spotkali się rodzice oraz wszyscy uczniowie wraz         z przedszkolakami. Młodzież szkolna pod opieką nauczycieli, przygotowała prace plastyczne oraz gazetki klasowe pod hasłem „Bądź przezorny na drodze”.

Początek imprezy upłynął w niecodziennej atmosferze, albowiem młodzi zembrzycanie zostali „pasowani” na zaszczytne miano „Przedszkolaka”.

Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przybliżyli wszystkim uczestnikom spotkania zagadnienia związane z bezpieczeństwem w drodze „Do i ze szkoły”, podkreślając przy tym iż rola elementów oraz kamizelek odblaskowych jest nie do przecenienia. Z kolei uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej zaprezentowali utwory muzyczne, a klasy gimnazjalne w ramach zadań konkursowych, prezentację multimedialną oraz filmik. Ta część spotkania w atrakcyjny i humorystyczny sposób zachęciła uczniów oraz ich rodziców do codziennego korzystania z odblasków.

Na zakończenie Pani Dyrektor dokonała podsumowania, przeprowadzonych w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” konkursów, wręczyła dyplomy i podziękowała rodzicom za ich udział w spotkaniu.