29 października 2017 20:42 | Aktualności

Spotkanie przedszkolaków z ratownikiem medycznym

25 października 2017  r. dzieci z naszego przedszkola miały okazję gościć Ratownika Medycznego – pana Sebastiana. Było to nie tylko bardzo miłe spotkanie, ale przede wszystkim bardzo ważne i bogate w informacje.

Dzieci poznały podstawowe informacje na temat zawodu ratownika medycznego oraz udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można pomóc poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, w jaki sposób wzywać pomoc oraz jak należy sprawdzać przytomność.  Ponadto dzieci obserwowały,  w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze, a także poznały sposoby bandażowania i usztywniania złamanych kończyn.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki  miały okazję wykorzystać zdobytą wiedzę podczas ćwiczeń praktycznych na przygotowanym wcześniej fantomie. Pan Sebastian wykonał także  kilka rodzajów opatrunków na dzieciach, które z wielką chęcią uczestniczyły w pokazie.

Dzięki takiemu spotkaniu dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości mogą przyczynić się do uratowania komuś życia.