30 października 2017 20:31 | Aktualności

ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH

26 października we czwartek przeżywaliśmy w naszej szkole Święto Świętych – jako przygotowanie do Uroczystości Wszystkich Świętych. 53 uczniów z klas I - VI wzięło udział w konkursie na najlepsze przebranie za kogoś świętego oraz przygotowanie wiadomości z Jego życia.

Na naszym korytarzu nie zabrakło więc świętych dzieci – Imeldy, Hiacynty i Łucji, młodzieży: Filomeny, Karolinki, Bernadetty,  czy Dominika Savio, sióstr i braci zakonnych: Amelii, Rity, Franciszka, Antoniego, Teresy, królów: Jadwigi i Kacpra, księżniczki Katarzyny, bogatego ziemianina  Huberta , żołnierzy: Floriana i Krzysztofa, służącej: Anieli, wychowawcy dzieci: Edmunda, kapłanów: ks. Jerzego, biskupów; Wojciecha i Mikołaja oraz samego Ojca świętego Jana Pawła II. Były także postacie biblijne: Marty, Łukasza, Pawła z Tarsu, Weroniki, Józefa z Nazaretu aniołów czy Najświętszej Maryi Panny. Jak widać - świętość jest dostępna dla każdego bez względu na wiek.

Kontynuacją tego spotkania była niedzielna liturgia w kościele parafialnym - naszym Domu Modlitwy.

Dziękujemy Rodzicom, Dyrekcji i naszym Księżom za wszelką pomoc, sponsorom za niespodzianki i słodycze a sobie nawzajem za dużo radości na wspólnej drodze do Świętości.