27 października 2017 20:23 | Aktualności

„ JAK SIĘ ROBI OSCYPEK…?”

Na to dość niecodzienne pytanie próbowali odpowiedzieć sobie uczniowie Zespołu Szkół w Zembrzycach podczas tegorocznego sobotniego pikniku naukowego, który odbył się 14 X 2017r. w Marcówce („Bacówka u Harnasia”) w ramach projektu edukacyjnego „ Szkoła na piątkę z plusem”.

Edukatorzy, prowadzący zajęcia oraz pokazy na poszczególnych stanowiskach, w niezwykły sposób zaprezentowali wybrane zjawiska fizyczno – przyrodnicze. Podczas spotkania okazało się, iż kiszenie kapusty, robienie oscypka, pieczenie chleba, rozpoznawanie rodzajów drzew, czy grzybów, a nawet tworzenie śniegu, może stać się fascynującą, naukową przygodą. Ponadto uczniowie tworząc konstrukcje z klocków „Lego”, mieli możliwość sprawdzenia swoich możliwości techniczno – manualnych. Piknik naukowy, ukazując młodzieży niezwykłe sposoby poznawania otaczającej rzeczywistości, zapewne na długi czas pozostanie w pamięci zembrzyckich uczniów.