25 października 2017 21:15 | Aktualności

WIEDZIAŁ, JAK SMAKUJE LUDZKA ŁZA… - „POKOLENIE” KOLEJNY RAZ UCZCIŁO DZIEŃ PAPIESKI

W dzieciństwie utracił matkę, później opuścił Go brat, a w środku wojennego piekła ojciec. Jan Paweł II – Papież Narodów i Papież każdego z nas, wzywamy Go w modlitwie, którą wyśpiewało „POKOLENIE” w Zembrzyckim Kościele Parafialnym 15 X 2017r. o godz. 1700.

Utwory muzyczne oraz teksty poetyckie i prozatorskie, zaprezentowane przez zespół, w składzie: Anna Lorek, Elżbieta Fidelus, Barbara Cyganik, Gabriela Świerk, Justyna Tokarz, Piotr Talaga, Edward Stopa, niosły przesłanie, które kierował przez cały swój pontyfikat, do ludzi wszystkich ras i narodów – Karol Wojtyła. Przesłanie to zawarte w słowach: „Nadzieja” i „Zaufanie”, które były tegorocznym mottem koncertu, przypomnieli sobie w październikowe, niedzielne popołudnie zembrzyccy parafianie.

Wykonawcy utworów, w znacznej części składający się z nauczycieli, pracujących w Zespole Szkół w Zembrzycach, poprzez swój udział w papieskich koncertach, przekazują tutejszej młodzieży  chrześcijańskie wartości, które starał się wpoić młodym ludziom przez całe swoje życie Święty Jan Paweł II, a bez których życie „dziś” jest wręcz niemożliwe.