15 października 2017 20:57 | Aktualności

DZIEŃ NAUCZYCIELA – 2017/2018

Dzień 13 października 2017r. w Zespole Szkół w Zembrzycach poświęcony był uroczystym obchodom Święta Komisji Edukacji Narodowej. Ta ważna instytucja, powołana w 1773 roku, będąc pierwszym polskim ministerstwem edukacji, przyczyniła się do rozwoju nowoczesnego systemu szkolnictwa. Fundamentem edukacji są przede wszystkim nauczyciele, to oni kształtując umysły i osobowość swoich uczniów przygotowują kolejne pokolenia do rzetelnego i uczciwego wypełnienia obywatelskich zadań.

Uczniowie Zespołu Szkól w Zembrzycach zaprezentowali dla swoich nauczycieli montaż słowno – muzyczny, poprzez który wyrazili swój szacunek oraz wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie oraz nauczanie.

Swoją obecnością Zespół Szkół zaszczycili również emerytowani nauczyciele, którzy pracowali w Zembrzyckiej szkole. Udział Nauczycieli Emerytów w obchodach Święta Komisji Edukacji Narodowej przypomina nam o ich ogromnym trudzie pedagogicznym, który przyczynił się do rozwoju oraz budowania podwalin naszej szkoły.

Akademię przygotowali: Barbara Cyganik, Agnieszka Talaga, Edward Stopa (oprawa muzyczna), Magdalena Żmudka i Monika Jach (dekoracja). (mż)