15 października 2017 20:55 | Aktualności

”SZKOŁA W ZEMBRZYCACH Z ODBLASKIEM…”

Akcja „Odblaskowa Szkoła” ruszyła…

Prelekcja prewencyjna przeprowadzona przez przedstawicieli Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej dnia 28 IX 2017r. dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół, promująca zasady bezpieczeństwa „W Drodze DO i Ze Szkoły” sprawiła, iż młodzież stanęła do „walki”. A jest o co walczyć… .

Najpierw jednak, uczniowie muszą zaprezentować swoje talenty plastyczne w postaci rysunków i tematycznych gazetek klasowych, oraz wziąć udział w turnieju wiedzy o bezpieczeństwie. Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowania wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe.

W związku z powyższym Rada Rodziców zaopatrzyła wszystkich przedszkolaków w kamizelki odblaskowe oraz wszystkich uczniów Zespołu Szkół w elementy odblaskowe, dzięki którym będą widoczni na drodze.

Na dzień 27 X 2017r. zaplanowano szkolny piknik pod hasłem „Bądź widoczny, bądź ostrożny…” podsumowujący wszystkie przeprowadzone działania.