15 października 2017 20:51 | Aktualności

Puchar Starosty

Skromna reprezentacja uczniów z naszego Zespołu Szkół w składzie: Świętek Ilona, Świętek Krzysztof, Talaga Maciej i Krzysztoń Konrad, wzięła udział w VI Zawodach Pływackich o Puchar Starosty Suskiego, które odbyły się we wtorek 19 września w krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej. Było to równocześnie uroczyste otwarcie Sportowej Rywalizacji Szkół w Powiecie Suskim w roku szkolnym 2017/2018, której dokonał starosta suski Józef Bałos. Najlepiej zaprezentowała się Ilona Świętek zajmując I miejsce w stylu motylkowym i III miejsce w stylu dowolnym oraz Maciej Talaga, który zajął dwukrotnie II miejsca w stylach dowolnym i motylkowym. Trzecie miejsce w stylu grzbietowym zajął Konrad Krzystoń, a Krzysztof Świętek zajął IV miejsce w stylu klasycznym.

Podczas zawodów prowadzona była także klasyfikacja drużynowa, w której punktował każdy zawodnik w zależności od zajętego miejsca w danym stylu, wysokie III miejsce zajęli uczniowie szkoły podstawowej (na 15 drużyn), natomiast V miejsce (na 13) zajęli uczniowie z gimnazjum.(tf)