13 kwietnia 2017 10:19 | Aktualności

WIELKANOC 2017

Słowa „Jam jest Zmartwychwstanie i Życie” stały się mottem do rozważań z okazji Wielkanocy, najważniejszego święta, w naszej chrześcijańskiej tradycji. W Wielką Środę 12 kwietnia 2017r. uczniowie Zespołu Szkół w Zembrzycach przedstawili apel, który zawierał głębokie przemyślenia o męce i śmierci Chrystusa, pieśni wielkopostne, wiersze. Spotkanie szkolnej społeczności miało również na celu przypomnienie i utrwalenie polskiej tradycji i obyczajowości związanej ze Świętami Wielkanocnymi, uświadomieniu najmłodszym celu tradycji, która nadaje specyficzny koloryt każdej rodzinie i wspólnocie naszej Małej Ojczyzny. W apelu brali udział uczniowie kl. I i II gimnazjum oraz kl.I SP. Uczniowie recytowali, śpiewali i tańczyli, dzielili się refleksją nad męką i śmiercią Chrystusa. W tym samym dniu o godzinie 1530 odbył się także kiermasz wielkanocny przygotowany przez Radę Rodziców, podczas którego młodzież przedstawiła przygotowany z tej okazji program. Uczniowie przekazali rodzicom i innym zebranym życzenia świąteczne, które kierujemy za pośrednictwem naszej strony internetowej do wszystkich Państwa:

Życzymy wszystkim, aby czas Zmartwychwstania był czasem przemiany serc. Aby udział w tych tajemnicach ożywiał wiarę, dawał nadzieję i umacniał miłość i aby ten okres był czasem prawdziwej wspólnoty oraz czasem prawdziwej radości wypływającej z serca.

Młodzież przygotowali: Elżbieta Kiepura, Elżbieta Kuligowska, Edward Stopa. Dekoracja, oprawa graficzna: Ewa Porębska, Magdalena Żmudka. /ep/