Witamy na nowej stronie Zespołu Szkół w Zembrzycach::Najważniejsze terminy w zakładce: Organizacja roku szkolnego - kalendarz::7.11.2017 r. – godz.1700 wywiadówka - zebranie obowiązkowe dla wszystkich

10 lutego 2017 13:56 | Aktualności

II miejsce w turnieju o puchar Tymbarku

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” ma już pewną tradycję, istnieje bowiem od 17 lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce, ale również w Europie.

Do tej pory wzięło w nim udział ponad 1,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju, m. in. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Rozgrywany jest w kilku kategoriach wiekowych, a zakończenie turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe odbywają się na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Do trwającej XVII edycji turnieju zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski, w tym również uczniowie II i III klasy Szkoły Podstawowej w Zembrzycach. W kategorii U-10 (uczniowie do lat 10-ciu) w Finale Powiatowym nasza drużyna zajęła II miejsce odnosząc po drodze dwa zwycięstwa (1-0 i 3-1), nieznaczną porażkę 0-1 oraz remis 2-2 z triumfatorem zawodów – drużyną z Makowa Podhalańskiego. Bramki dla naszego zespołu zdobyli – Lubaś Michał 3, Norbert Wiślak 2, Damian Pindel 1.

Warto zaznaczyć, że w naszej drużynie wystąpiła jako jedyna dziewczyna grająca w całym Finale Powiatowym – Weronika Tomala. Jednak duże brawa za ogromne zaangażowanie

i wielkie serce do walki należą się zdaniem p. Piotra Talagi – opiekuna zespołu całej naszej drużynie, grającej w składzie – Krzysztof Włoch, Michał Lubaś, Norbert Wciślak, Dawid Adamek, Eryk Rak, Adrian Rak, Weronika Tomala, Aleksander Olszewski, Damian Pindel, Patryk Gurdek.