25 stycznia 2017 13:53 | Aktualności

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Druga niedziela stycznia to od ćwierćwiecza dzień zarezerwowany dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku, 15 stycznia „Orkiestra” zagrała po raz dwudziesty piąty i po raz kolejny rozpaliła miliony ludzkich serc. Mieszkańcy Zembrzyc, podobnie zresztą jak większość Polaków, wspierają Orkiestrę od samego jej początku. W tym roku, już po raz kolejny, mieli okazję uczynić to za pośrednictwem zembrzyckej młodzieży, bowiem po raz czternasty  zorganizowany został lokalny finał, tej największej ogólnopolskiej charytatywnej akcji.

Tegoroczny finał, zaplanowany jako zbiórka pieniędzy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach gólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.to tradycyjnie już kwesta na terenie Zembrzyc i Marcówki.

Czterech wolontariuszy – Iwona Talaga, Martyna Micor, Natalia Talaga oraz Jakub Gołąbek zebrało rekordową kwotę 7 tysięcy 246 złotych.

Ta kwota jest bardzo  wymowna. Najbardziej istotne jest jednak to, że w tym magicznym dniu, także i w Zembrzycach, mieszkańcy mają szansę dzielenia się z innymi darem jakże cennym – wrażliwością swych gorących serc – mówi p. Piotr Talaga – inicjator i główny organizator akcji.

Zwieńczeniem zembrzyckiej edycji WOŚP był muzyczny koncert. Wszyscy, którzy przybyli do hali sportowej Zespołu Szkół w Zembrzycach mieli okazję posłuchać Orkiestry Dętej Rytm, występów wokalno-instrumentalnych dzieci i młodzieży szkolnej oraz obejrzeć „Taniec śnieżynek” w wykonaniu grupy przedszkolaków oraz pokaz gimnastyki akrobatycznej  i układ taneczny w wykonaniu gimnazjalistek. W orkiestrowe granie wzorem poprzednich lat włączyło się również Zembrzyckie Koło Gospodyń „Mioduszyna”.

Na zakończenie zabrzmiała piosenka „Znak pokoju”. Były też gorące podziękowania dla wolontariuszy, mieszkańców Zembrzyc oraz wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wsparli piękną ideę identyfikowania się z tymi, którzy bezinteresownie chcą nieść pomoc innym. (pt)