04 kwietnia 2017 00:14 | Aktualności

„KANGUR MATEMATYCZNY 2017”

W dniu 16 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole po raz kolejny Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR 2017”. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Główną ideą konkursu,  jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki. Koordynatorem konkursu była pani Ewa Porębska, natomiast opiekunami: p. Ewa Porębska, p. Beata Bebak. W konkursie brało udział 34 uczniów ( ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum). Każdy uczeń w dniu konkursu otrzymał nagrodę pocieszenia /breloczek/. Na wyniki konkursu uczniowie będą musieli poczekać do maja 2017r. (ep)