26 marca 2017 21:27 | Aktualności

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy dzień wiosny jest dla wszystkich długo oczekiwanym dniem, ponieważ każdy po długiej, mroźnej i ponurej zimie ma ochotę na choć odrobinę słońca i ciepła. Dla dzieci jest to czas szczególny, wiąże się bowiem z zabawami na świeżym powietrzu czy też dłuższymi spacerami. Dlatego dzień 21 marca został przez przedszkolaków spędzony w wyjątkowy sposób, a dzień ten był piękny, ciepły i słoneczny...

Tuż po zaplanowanych zajęciach, podczas których dzieci dowiadywały się o pierwszych oznakach wiosny, wszystkie grupy wraz z nauczycielkami wybrały się na spacer. Nie był to jednak zwykły spacer, bowiem dzieci zabrały ze sobą Panią Zimę, a kiedy przybyły nad rzekę pożegnały ją, przebierając w Panią Wiosnę. Na głowę przedszkolaki założyły jej wianuszek z kwiatów i przystroiły ją w kolory. Na pamiątkę powitania wiosny dzieci zerwały kilka gałązek i powiesiły na nich kolorową bibułę. Wraz z Panią Wiosną i pięknymi gaikami wszyscy wrócili do przedszkola, aby tam ozdobić sale wiosennymi dekoracjami.

Ten jakże wyjątkowy dzień upłynął przedszkolakom w miłej i radosnej atmosferze. Miejmy nadzieję, że wiosna będzie w tym roku tak samo piękna jak jej pierwszy dzień.