12 lutego 2017 21:13 | Aktualności

Jasełka i kiermasz

W dniu 22.12.2016 roku po wspólnych wigiliach klasowych w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klas drugich pod opieką p. Aleksandry Kopacz i p. Lucyny Polańskiej wystąpili w jasełkach  i zagrali kolędy na fletach. Całość przeplatana była wspólnym śpiewem kolęd. Na zakończenie życzenia świąteczne złożyli pani wicedyrektor Aleksandra Kopacz i pan Wójt Łukasz Palarski.

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów oraz kiermasz ozdób choinkowych i ciast pieczonych przez rodziców. Nie inaczej było w tym roku: 22.12.2016.o godzinie 15.30, w pięknie udekorowanej hali gimnastycznej wystąpiły klasy drugie pod opieką  p. Aleksandry Kopacz   i p. Lucyny Polańskiej oraz uczniowie  klasy  szóstej pod opieką p. Marii Wacław. Całą uroczystość uświetnił taniec w wykonaniu przedszkolaków z koła tanecznego pod opieką p. Elżbiety Leśniak. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć  historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia, do których  przybyli mędrcy, pasterze i aniołowie złożyć dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia  przeplatana była kolędami i pastorałkami. Szóstoklasiści zaśpiewali kolędy w języku angielskim. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie, a przygotowane przez rodziców smakołyki zostały szybko sprzedane. W świątecznych nastrojach i po udanych zakupach wszyscy rozeszli się do domów.