16 stycznia 2017 21:12 | Aktualności

„Bóg się rodzi moc truchleje …”

Boże Narodzenie to wspaniały czas życzliwości, otwartości, spokoju. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego czasu, już tradycyjnie młodzież Zespołu Szkól w Zembrzycach przygotowała jasełka, w tym roku zapraszając na „Wieczór w Betlejem”. 8 stycznia 2017 r. o godzinie 1700 młodzi aktorzy wcielili się w role postaci i wspaniale je odgrywali:

Herod – Kamil Trączyk

Maria – Angelika Sobaniak

Józef – Mikołaj Hrapkowicz

Archanioł – Szymon Kaliński

Pasterze – Konrad Krzystoń, Damian Bucała, Damian Łukasik, Mateusz Grych, Błażej Gołucki, Kacepr Sałapatek, Bartłomiej Wojtuń

Chór aniołów -  Aleksandra Prorok, Gabriela Dragosz, Wiktoria Dragosz, Magdalena Wróbel,    Ewelina Pilszak

Królowie – Tomasz Korczak, Michał Korczak, Marcin Łach

Dworzanie – Dawid Smolik, Szymon Fidelus

Diabły – Maria Szczerbak, Patrycja Giza, Dawid Porębski

Dzieci – klasa I SP – Oliwia Nowak, Martyna Silska, Zuzanna Giza, Milena Matuszyk

Przedszkolak – Aleksandra Świerk

Głosy – Maciej Talaga, Izabela Gaździcka

Chór szkolny – Julia Wciślak, Kacper Gierat, Zofia Kubielas, Wiktoria Nowak, Weronika Danek, Izabela Danek, Patrycja Karlak, Malwina Jeleśniańska, Emilia Tomczyszyn, Aleksandra Gryga, Emilia Mirocha.

Pełen ekspresji sposób przekazu treści spowodował, że każdy mógł znów „dotknąć” magii świąt, a nastrojowe kolędy wykonane przez chór szkolny dopełniły całości. Wszystko to na tle pięknej dekoracji przedstawiającej pałac Heroda, Betlejem i okolice.

Młodzież i dekoracje przygotowali: p.dyr. Elżbieta Fidelus, p. Elżbieta Kuligowska, p. Edward Stopa, p. Elżbieta Kiepura, p. Ewa Porębska, p. Gabriela Świerk, p. Tadeusz Fidelus, p. Beata Bebak, p. Magdalena Żmudka oraz uczennice Amelia Bączek i Dominika Talaga, które namalowały postaci zwierząt.

Serdecznie dziękujemy także rodzicom za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Cała impreza zakończyła się późnym wieczorem i była wielkim sukcesem przede wszystkim młodzieży, ale także przygotowujących ich opiekunów.(ep)