16 listopada 2016 16:53 | Aktualności

Śniadanie daje moc

Zespół Szkół w Zembrzycach od kilku lat uczestniczy w programie „Owoce i warzywa w szkole”. Programem objęci są uczniowie klas I-III oraz zerówki. Po raz kolejny w naszej szkole prowadzone są konkursy plastyczne na temat zdrowego odżywiania, założono w klasach kąciki owoców i warzyw oraz wykonano  przetwory z owoców i warzyw. Uczniowie poznali wartości odżywcze różnych produktów, planowali śniadania i desery pełne witamin. Dnia 8 listopada 2016 r. klasy I-III oraz dzieci z zerówki brały udział w projekcie „Śniadanie daje moc”. W każdej klasie i zerówce dzieci przygotowały wspólnie kolorowe kanapki, potem jury w składzie pani pielęgniarka, pani dyrektor i panie wychowawczynie oceniły pracę wszystkich uczniów i dzieci z zerówki. Starano się wybrać najładniejszą i najbardziej wartościową kanapkę, ale wszystkie były zachwycające. Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego stylu życia w tym aktywności fizycznej oraz diety bogatej w owoce i witaminy. Następnie wszyscy udali się na stołówkę szkolną, gdzie spożywano wspólne śniadanie. (ak)