Witamy na nowej stronie Zespołu Szkół w Zembrzycach::Najważniejsze terminy w zakładce: Organizacja roku szkolnego - kalendarz::7.11.2017 r. – godz.1700 wywiadówka - zebranie obowiązkowe dla wszystkich

08 września 2016 21:42 | Aktualności

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Nadszedł wrzesień, wiec witaj szkoło …! I chociaż w pamięci nadal mamy beztroskie wakacyjne dni, to już czas, aby rozpocząć rok szkolny 2016/2017.

Uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego rozpoczęła się Mszą Święta. Następnie uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły spotkali się na hali sportowej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego pani Dyrektor przywitała wszystkich zebranych oraz skierowała do dzieci życzenia sukcesów w nauce i wielu radosnych chwil w murach naszej szkoły; nauczycielom zaś życzyła jak najlepszych efektów w działalności dydaktyczno-wychowawczej i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Kolejnym punktem akademii było ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej i I Gimnazjum. W dalszej części uroczystości uczniowie klas I SP i Gimnazjum zaprezentowali krótki montaż poetycko-muzyczny związany z rozpoczęciem roku szkolnego i 77 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Nad przygotowaniem uroczystości pracowały pani Elżbieta Kuligowska, Ewa Porębska, Magdalena Żmudka i pan Edward Stopa.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.

Dzieciom, nauczycielom a także pracownikom szkoły życzymy owocnej pracy oraz energii do realizacji pasji i pogłębiania zainteresowań. /EP/