24 lutego 2016 21:53 | Aktualności

Jasełka 2015 „ Bóg się rodzi, moc truchleje…….”

Wpisując się w tradycję obchodów Świąt Bożego Narodzenia uczniowie gimnazjum przygotowali „Jasełka”, które dwukrotnie przedstawili 26.12.2015 r. (niedziela) dla mieszkańców Zembrzyc oraz dnia 27.12.2015 r. na Opłatku dla osób samotnych.

W przedstawieniu wzięli wszyscy uczniowie klas II gimnazjum, którzy realizowali projekt edukacyjny oraz uczniowie klasy I gimnazjum, uczniowie klasy VI szkoły podstawowej. Przygotowywali się w ramach zajęć teatralnych. Pracowali nad opanowaniem pamięciowym tekstu,( niektóre fragmenty napisane były gwarą), ekspresją słowną, właściwą dykcją, intonacją, tempem. Wykonali także scenografię i kostiumy. Bardzo ważny element przedstawienia stanowiły muzyka, efekty akustyczne, śpiew i taniec.

Myślimy, że brawa od licznie zgromadzonej publiczności, które otrzymali uczniowie na zakończenie świadczą o tym, że wszystkie elementy słowo, dźwięk i ruch udało się dobrze połączyć, a trema nieodłączny towarzysz każdego aktora nie popsuła nam szyków.

Scenariusz Jasełek napisał św. p.  Stanisław Targosz na podstawie starych zapisów kolęd w Kantyczkach.

Reżyser spektaklu pani Elżbieta Kiepura

scenografia: pan Tadeusz Fidelus , pani Gabriela Świerk,

oprawa muzyczna: pani Jolanta Fidelus ,

taniec: pani  Elżbieta Fidelus