14 lutego 2016 19:29 | Aktualności

Udział przedszkola w programach

Program „Kubusiowi przyjaciele natury”

Podczas realizacji programu dzieci dostrzegają piękno przyrody, a także uczą się o nią dbać, oszczędzać wodę i segregować śmieci. Kształtujemy wrażliwość maluchów na otaczający świat, uczymy dzieci ekologii oraz dajemy im podstawy do świadomego i zrównoważonego budowania swojej przyszłości.

Program „Akademia Aquafresh”

Przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”. Głównym celem programu jest edukacja najmłodszych z zakresu prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Dzięki programowi dzieci są świadome ważnej roli, jaką odgrywają zęby mleczne oraz uczą się dokładnie szczotkować zęby, co stało się codziennym rytuałem w naszym przedszkolu.

Program „Czyste powietrze wokół nas”

Przedszkole realizuje program „Czyste powietrze wokół nas”, który ma na celu wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed dymem tytoniowym oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. Zajęcia powadzą wychowawcy grup przedszkolnych wykorzystując materiały edukacyjne przygotowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Logo programu to zielony „Dinuś, który prowadzi dzieci przez kolejne szczeble edukacji.