31 stycznia 2016 21:50 | Aktualności

22 STYCZEŃ – ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

Pomimo niskiej temperatury i lecących z nieba białych płatków śniegu dnia 22 stycznia do Przedszkola w Zembrzycach przybyli wyjątkowi goście. Zaproszenie Babci i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Dzień ten jest pełen uśmiechów, wzruszeń i radości, a każdemu robi się cieplej na sercu.

Po serdecznym przywitaniu wszystkich przybyłych gości przedszkolaki z grupy „Słoneczka” rozpoczęły przygotowane przez siebie przedstawienie. Tuż po nich wzruszające wierszyki oraz wesołą piosenkę zaprezentowały najmłodsze dzieci, czyli „Krasnoludki”. Nie mogło również zabraknąć grupy „Biedronki”, która także chciała należycie uczcić Babcie i Dziadków. Oprócz tego przedszkolaki przygotowały także pokazy taneczne. Młodsze dzieci wykonały taniec do piosenki „Kaczuszki”, natomiast starsze przygotowały polski taniec narodowy, jakim jest Polonez. Na koniec tej wyjątkowej uroczystości przedszkolaki zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły Babciom i Dziadkom laurki. Piękny program artystyczny przedszkolaków uświetnił występ wokalny jednego z rodziców - śpiewaka operowego Macieja Kupca.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny pokazały, że takie spotkania są niezwykle ważne. Uroczystość upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez recytowane wiersze i śpiewane piosenki, mogły okazać kochanym Babciom i Dziadkom, swoją wdzięczność za miłość, pomoc i trud włożony w ich wychowanie.