15 grudnia 2015 16:46 | Aktualności

PODSUMOWANIE SPORTOWE 2014/2015.

W piątek 13. listopada 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej odbyło się podsumowanie sportowego współzawodnictwa w roku szkolnym 2014/2015.

Dyplomy oraz puchary dla najlepszych w sporcie szkół, nauczycieli wychowania fizycznego  w powiecie suskim wręczali: starosta suski Józef Bałos, wicestarosta Zbigniew Hutniczak, przewodniczący rady powiatu suskiego Ryszard Hadka i wiceprzewodniczący rady powiatu suskiego Tomasz Spannbauer.

Udział w powiatowych zawodach sportowych, jak również kolejne występy uczniów indywidualne lub w drużynie na etapie rejonowym i wojewódzkim są punktowane. Suma uzyskanych punktów na zakończenie roku szkolnego decyduje o zajętym miejscu w  klasyfikacji dla najlepszych szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Puchary oraz dyplomy dla najwyżej sklasyfikowanych szkół (od miejsca 1-6 w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów) otrzymali:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Stryszawie

2.Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchej Beskidzkiej

3. Szkoła Podstawowa w Skawicy

4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Suchej Beskidzkiej

5. Szkoła Podstawowa nr 1 w Budzowie

6. SP Zembrzyce

SP Bieńkówka

Dyplom, za uzyskane wyniki (zajęcie 6 miejsca) przez Szkołę Podstawową w Zembrzycach  w rywalizacji sportowej szkół, odebrała pani Elżbieta Fidelus, dyrektor Zespołu Szkół oraz pan Tadeusz Fidelus, nauczyciel wychowania fizycznego.

Podziękowania w formie dyplomów otrzymali koordynatorzy sportu w poszczególnych gminach, którzy funkcje tą pełnili w roku szkolnym 2014/2015 – z  gminy Zembrzyce takie podziękowanie otrzymał pan Tadeusz Fidelus.

Na zakończenie piątkowej uroczystości wręczono Nagrody Powiatu Suskiego za zajęcia miejsca na podium w zawodach wojewódzkich, dodatkowo złoci medaliści otrzymali także nagrody pieniężne. Niestety, w ubiegłym roku szkolnym żaden uczeń naszego zespołu szkół nie zajął tak wysokiego miejsca (najwyżej sklasyfikowanym był Maciej Talaga, który zajął 10 miejsce w pływackim finale wojewódzkim). (tf)