17 listopada 2015 23:08 | Aktualności

KONKURS Z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

Dawid Pajor i Tomasz Listwan uczniowie Gimnazjum Zespołu Szkół w Zembrzycach awansowali do etapu rejonowego konkursu z wiedzy o społeczeństwie, zwanego też konkursem wiedzy obywatelskiej i ekonomicznej. Opiekunem naukowym gimnazjalistów jest mgr Kazimierz Surzyn. W etapie szkolnym uczniowie rozwiązywali test wiedzy i umiejętności z zasad funkcjonowania samorządów w Polsce; rodzajów państw; zasad działania społeczeństwa obywatelskiego; podstaw ustroju Polski oraz bieżących wydarzeń toczących się w Polsce, Europie i na świecie. Po pozytywnym przejściu tego etapu, uczniowie będą musieli wykonać projekt oraz wypełnić test etapu rejonowego dotyczący m.in.: Konstytucji RP; przyczyn, skutków i sposobów rozwiązania problemów migracji; rozwoju i konfliktów międzynarodowych oraz wewnątrzpaństwowych; wybranych pojęć z zakresu procesów gospodarczych, ekonomicznych, a także społecznych.

Dawidowi i Tomaszowi serdecznie gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów w konkursie. (ks)