05 listopada 2015 22:29 | Aktualności

OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI I LITERACKI

Już po raz dziesiąty uczniowie naszego Gimnazjum brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim i Literackim im. Ks. Kan. Józefa Jamroza Kapłana Męczennika „O autentyczna wiarę” i „O ludzkie serce człowieka” w Mszanie Dolnej. Finał konkursu miał miejsce w niedzielę 18 października 2015 roku w sali kina „Luboń”. Upamiętnia on ks. kan. Józefa Jamroza, bestialsko zamordowanego w nocy z 10/11 grudnia 2001 roku, w Jelczu – Laskowicach w diecezji wrocławskiej.

W konkursie I nagrodę specjalną otrzymała Natalia Talaga. I nagrody uzyskali: Tomasz Listwan, Kacper Talaga, Szymon Lenik, II – Patrycja Kitka, Kamil Traczyk, Natalia Maciążka, Natalia Matuszyk, zaś III – Krzysztof Łach i Daniel Motejadded. Wyróżniono: Wiktorię Listwan, Edytę Brańkę oraz Annę Marek. Opiekun uczniów mgr Kazimierz Surzyn został laureatem: I nagrody specjalnej w kategorii „Poezja”, I nagrody specjalnej w kategorii: „Poezja gwarowa”, a także I nagrody specjalnej w kategorii „Wspomnienia – Świadectwa”.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców , a w szczególności P. Marii Karcz za sfinansowanie uczniom kosztów podróży do Mszany Dolnej. (ks)