Zespół Szkół w Zembrzycach

Witamy na nowej stronie Zespołu Szkół w Zembrzycach::Najważniejsze terminy w zakładce: Organizacja roku szkolnego - kalendarz::ZMIANA PLANU LEKCJI od 5 LUTEGO

Aktualności

15 maja 2015 11:19 | Aktualności

KWALIFIKACJA DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

            Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem mgr Kazimierza Surzyna zakwalifikowali się w kwietniu bieżącego roku do etapu wojewódzkiego w dwóch konkursach historycznych, kuratoryjnych.

W pierwszym z nich zatytułowanym „Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – Pamiętamy!” należało opisać dlaczego ustanowiono Święto ku czci Żołnierzy Wyklętych oraz wykonać znaczek pocztowy związany z bohaterską postawą tych bojowników walczących o demokratyczną i suwerenną Polskę. W etapie wojewódzkim uznanie zdobyły prace: Kingi Kukuc i Michała Rymarczyka.

            Drugi konkurs poświęcony był „Losom Bliskich, losom Dalekich – życiu Polaków w latach 1914-1989.” Uczniowie wykonali prace, w których przedstawili losy swoich bliskich związane z okresem wojny, okupacji, wyzwolenia i życia po wojnie. W tym konkursie do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Justyna Pieczara, Michał Rymarczyk, Bartłomiej Bebak, Natalia Korczak oraz Patrycja Fidelus. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (ks) 

Przeczytano: 398 razy. Wydrukuj|Do góry