15 maja 2015 11:18 | Aktualności

KONKURS HISTORYCZNY „WIEK WOJEN”

8 maja 2015 roku w Zespole Szkół w Zembrzycach rozstrzygnięto konkurs historyczny zatytułowany „Wiek wojen”. W konkursie wzięło udział 29 uczniów z gimnazjum. Organizatorem konkursu był mgr Kazimierz Surzyn. Zadaniem uczniów było napisać pracę pisemną na temat: rządów Wazów, wojny ze Szwecją, konfliktów z Rosją i Turcją, powstania kozackiego, powstania Chmielnickiego, potopu szwedzkiego, polityki Jana III Sobieskiego, kryzysu Rzeczypospolitej.

W konkursie I miejsce otrzymał: Tomasz Listwan, II – Natalia Talaga, III – Krzysztof Łach. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. (ks)