Witamy na nowej stronie Zespołu Szkół w Zembrzycach::Najważniejsze terminy w zakładce: Organizacja roku szkolnego - kalendarz::ZMIANA PLANU LEKCJI od 5 LUTEGO

Aktualności

15 maja 2015 11:16 | Aktualności

MŁODZI GŁOSUJĄ – WYBORY PREZYDENCKIE 2015

            Uczniowie gimnazjum brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie „Młodzi głosują – wybory prezydenckie 2015.” Koordynatorem projektu był mgr Kazimierz Surzyn. W ramach projektu przeprowadzono lekcje z wiedzy o społeczeństwie na temat kompetencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Co może prezydent? oraz świadomego podjęcia decyzji wyborczych – „Ile waży jeden głos?”, „ Świadomy wybór”; przeprowadzono debatę plenarną – „Co prezydent może, czyli o konstytucyjnych uprawnieniach prezydenta”, a także debatę za i przeciw – „Czy Polska powinna (nie powinna) wesprzeć Ukrainę militarnie”; zorganizowano akcję profrekwencyjną w szkole i na terenie Gminy Zembrzyce, która miała na celu zachęcenie osób uprawnionych do głosowania, aby wzięły udział w wyborach; 30 kwietnia 2015 roku przeprowadzono szkolne wybory i przesłano wyniki do Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

Przy pracy nad projektem wyróżnili się szczególnie: Dawid Pajor, Natalia Talaga, Justyna Pieczara, Michał Rymarczyk, Kinga Kukuc.

Wyniki głosowania:

 • Liczba uprawnionych do głosowania: 96
 • Liczba głosów oddanych: 91
 • Wszystkie oddane głosy były ważne:

 Braun Grzegorz Michał – 0

 1. Duda Andrzej Sebastian – 57
 2. Jarubas Adam Sebastian – 1
 3. Komorowski Bronisław Maria – 5
 4. Korwin – Mikke Janusz Ryszard – 16
 5. Kowalski Marian Janusz – 3
 6. Kukiz Paweł Piotr – 2
 7. Ogórek Magdalena Agnieszka – 5
 8. Palikot Janusz Marian – 0
 9. Tanajno Paweł Jan – 2
 10. Wilk Jacek – 0

 Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w wyborach. (ks)

Przeczytano: 315 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry