06 maja 2015 21:43 | Aktualności

MISTRZOSTWO POWIATU w mini piłce ręcznej

Zakończył się udany okres związany z rozgrywkami w mini piłkę ręczną. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna dziewcząt szkoły podstawowej, której opiekunem był p. Tadeusz Fidelus.

Drużyna w składzie: Giza Patrycja, Sobaniak Angelika, Gaździcka Izabela, Kubas Oliwia, Szczerbak Maria, Szczerbak Joanna, Stopa Antonina, Włoch Lidia, Motejadded Daria, Mirocha Emilia, Wiatrak Kornelia, Dobroska Anna, Nosal Magdalena w całych rozgrywkach mini piłki ręcznej wygrała 4 mecze, zremisowała 2 mecze i 1 mecz przegrała.

Najpierw w eliminacjach powiatowych, rozgrywanych na naszej hali sportowej, wysoko pokonały zespół z SP Juszczyn (7: 1), bramki rzucały Angelika Sobaniak, Patrycja Giza i Maria Szczerbak.

W rozgrywanym 13.04 2015 r. finale powiatowym po ambitnej grze (nasz zespół zrewanżował się zespołowi z SP Budzów za wyeliminowanie z rozgrywek w piłkę nożną halową) dość pewnie wygrał cały mecz 6:3 (bramki: Sobaniak A. – 3, Giza P. – 3). Drugi mecz z zespołem SP Toporzysko okazał się prawdziwym dreszczowcem, a zarazem przepustką do wygranej całego turnieju. Po dość słabym początku nasz zespół przegrywał już 1:4, jednak rzucone kolejne 4 bramki przez Angelikę Sobaniak wyprowadziły zespół na prowadzenie, niestety błąd w końcówce meczu spowodował, że całe spotkanie zakończyło się remisem 5:5 (bramki: Sobaniak A – 5, Giza P. – 1).

W ostatnim meczu z zespołem SP1 Sucha Beskidzka szybko rzucone bramki uspokoiły grę naszego zespołu i po ostatnim gwizdku sędziego oraz wygranej 5:2 cały zespół mógł cieszyć się ze zdobycia tytułu MISTRZA POWIATU SUSKIEGO w mini piłce ręcznej dziewcząt.

Podczas zakończenie całego turnieju do naszego zespołu oprócz okazałego pucharu za I miejsce trafiły także indywidualne puchary : IZABELA GAŹDZICKA została uznana za najlepszą bramkarkę całego turnieju, natomiast ANGELIKA SOBANIAK została uznana za najbardziej wartościową zawodniczką turnieju (MVP).

W dniu 29.04 2015 r. zespół wziął udział w zawodach rejonowych w mini piłce ręcznej, które rozgrywane były w Raciechowicach k. Dobczyc.

Przed pierwszym meczem nikt nie spodziewał się, że nasz zespół, który odstawał od pozostałych nie tylko wiekiem (zespoły złożone z uczennic szóstych klas), ale również warunkami fizycznymi z  pewnym niedosytem będzie wyjeżdżał z Raciechowic.

Do sukcesu brakło trochę szczęścia i opanowania – zespół zajął  trzecie miejsce , drugą lokatę przegrały dziewczęta gorszą różnicą bramek z SP Rabka – taka sama liczba punktów.

Pierwszy mecz z zespołem Białego Dunajca miał dwa różne oblicza. Pierwsza część pełna tremy i nerwowych zagrań zakończyła się wysokim prowadzeniem przeciwniczek. Druga cześć rozpoczęła się od popisu rzutów Angeliki Sobaniak, która zmniejszyła wynik do jednej bramki, niestety błąd w końcówce przypieczętował minimalne (7:5) zwycięstwo przedstawiciela powiatu tatrzańskiego –  tym bardziej żal niewykorzystanego rzutu karnego w pierwszej połowie.

W drugim meczu z gospodarzami turnieju (SP Raciechowice) szybko rzucone 2 bramki pozwoliły kontrolować cały mecz, który zakończył się wygraną 6:3 (bramki Sobaniak A. – 3, Giza P. – 3).

W ostatnim meczu turnieju, który decydował o zajęciu drugiej lokaty niestety brakło trochę sił oraz szczęścia: niewykorzystany rzut karny w końcówce meczu. Cały mecz zakończył się remisem 1:1 ( bramka: Giza P.) i to drużyna SP Rabka cieszyła się z drugiego miejsca.(tf)

Więcej informacji: