Witamy na nowej stronie Zespołu Szkół w Zembrzycach::Najważniejsze terminy w zakładce: Organizacja roku szkolnego - kalendarz::ZMIANA PLANU LEKCJI od 5 LUTEGO

ROK SZKOLNY 2015/2016 I PÓŁROCZE – WYDARZENIA

6 PAŹDZIERNIK – WIZYTA TEATRU ,,BAJDUREK”

W tym dniu nasze przedszkole odwiedził zaprzyjaźniony objazdowy teatr  Bajdurek. Przedstawił dzieciom sztukę pt; ,, Bajka o Psotnym Filipku”. Nasi wychowankowie poznali skutki złego zachowania małego chłopca o imieniu filip. Chłopiec ten zrozumiał swoje złe zachowanie, naprawił wyrządzone szkody i od tego czasu był posłuszny i grzeczny.

29 PAŹDZIERNIK – WYCIECZKA NA CMENTARZ

Tradycyjnie jak co roku dzieci udały się na cmentarz i zapaliły znicze na zabytkowych grobach. Poprzez takie zachowanie dzieci uczą się, że należy pamiętać nie tylko o swoich bliskich którzy od nas odeszli, ale również o innych.

5 LISTOPAD – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W naszym przedszkolu dzieci uczciły zbliżający się dzień Święta Niepodległości. Pod opieką pań nauczycielek udały się pod pomnik na zembrzyckim rynku gdzie zapaliły znicze w kolorach naszych barw narodowych.

13 LISTOPAD – PASOWANIE

Bardzo ważny dzień dla naszej małej społeczności przedszkolnej. W nasze szeregi oficjalnie wstępują nasi najmłodsi wychowankowie. Podczas uroczystości dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Pasowania dokonała pani dyrektor mgr Elżbieta Fidelus, której towarzyszyła wicedyrektor mgr Aleksandra Kopacz. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

30 LISTOPAD – ANDRZEJKI

Jak tradycja nakazuje dniu św. Andrzeja w naszym przedszkolu odbyła się zabawa ,,Andrzejkowa”. Tańcom towarzyszyły wróżby: lanie wosku, układanie butów, losowanie imion oraz wróżenie z łupin jabłek.

4 GRUDZIEŃ – MIKOŁAJKI

Oj,  nadszedł wreszcie upragniony przez wszystkie dzieci dzień. Do naszego przedszkola, z dalekiej północy przybył św. Mikołaj. Wędrował on od sali do Sali, spotkał się z wszystkimi dziećmi obdarowując ich prezentami. Dzieci zaśpiewały mu piosenki i recytowały wiersze. Zachwycony gość obiecał, że za rok znowu nas odwiedzi.

15 GRUDZIEŃ – WIZYTA TEATRU ,,BAJDUREK”

W tym dniu po raz drugi zagościł u nas zaprzyjaźniony teatr ,,Bajdurek”. Przedstawił dzieciom opowieść ,, O przyjaźni polarnego niedźwiedzia i krokodyla”, którzy po ucieczce z ZOO przeżyli wiele przygód w krainie lodu i w rodzinnych stronach krokodyla. Po trudnej i wyczerpującej wędrówce wracają do ZOO , bo tam tylko mogą bezpiecznie żyć.

18 GTRUDZIEŃ – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

W  tym dniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na ,,Rodzinną bombkę choinkową”. Na konkurs dzieci wraz z rodzicami przygotowali wiele prac. Wszystkie prace były bardzo starannie wykonane. Trudno było wyróżnić jakąś bombkę więc komisja postanowiła dać równorzędne nagrody. Uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

22 GRUDZIEŃ – KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia jak co roku w naszej szkole odbył się ,,Kiermasz Świąteczny” któremu towarzyszyły występy dzieci. Dzieci przedszkolne przedstawiły krótki program artystyczny.

10 STYCZEŃ – XXIV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Finał ten po raz pierwszy odbył się z udziałem naszych wychowanków. Dzieci pod czujnym okiem nauczycielek: mgr Elżbiety Leśniak, mgr Bogusławy Karcz, mgr Władysławy Mirocha i Zuzanny Kopacz zatańczyły dwa tance: Polonez oraz Kaczuszki. Wszyscy widzowie byli zachwyceni i obdarowali wykonawców gromkimi oklaskami.

22 STYCZEŃ – ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

Pomimo niskiej temperatury i lecących z nieba białych płatków śniegu dnia 22 stycznia do Przedszkola w Zembrzycach przybyli wyjątkowi goście. Zaproszenie Babci i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Dzień ten jest pełen uśmiechów, wzruszeń i radości, a każdemu robi się cieplej na sercu.

Po serdecznym przywitaniu wszystkich przybyłych gości przedszkolaki z grupy „Słoneczka” rozpoczęły przygotowane przez siebie przedstawienie. Tuż po nich wzruszające wierszyki oraz wesołą piosenkę zaprezentowały najmłodsze dzieci, czyli „Krasnoludki”. Nie mogło również zabraknąć grupy „Biedronki”, która także chciała należycie uczcić Babcie i Dziadków. Oprócz tego przedszkolaki przygotowały także pokazy taneczne. Młodsze dzieci wykonały taniec do piosenki „Kaczuszki”, natomiast starsze przygotowały polski taniec narodowy, jakim jest Polonez. Na koniec tej wyjątkowej uroczystości przedszkolaki zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły Babciom i Dziadkom laurki. Piękny program artystyczny przedszkolaków uświetnił występ wokalny jednego z rodziców - śpiewaka operowego Macieja Kupca.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny pokazały, że takie spotkania są niezwykle ważne. Uroczystość upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez recytowane wiersze i śpiewane piosenki, mogły okazać kochanym Babciom i Dziadkom, swoją wdzięczność za miłość, pomoc i trud włożony w ich wychowanie.

Przedszkole 2015