Szanowni Rodzice,

na początku każdego roku szkolnego powoływana jest Rada Rodziców. Jak sama nazwa wskazuje, członkami Rady są rodzice, których dzieci uczęszczają do danej szkoły. Dlatego tak jak i Wam zależy nam, by każde podejmowane przez nas działania i decyzje miały na celu dobro naszych pociech.

Naszym zadaniem jest również  podejmowanie działań, zmierzających do doskonalenia statutowej działalności szkoły, a w szczególności wspomagania realizacji celów i jej zadań. Współpracujemy z Radą Pedagogiczną, z Dyrektorem szkoły, z Samorządem uczniowskim oraz z innymi organizacjami, które działają na rzecz Naszej szkoły. Chcemy wiedzieć o wszystkim i być wszędzie tam, gdzie ważą się losy naszych dzieci. Dlatego też wspieramy działalność szkoły poprzez, m.in. gromadzenie funduszy z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł (np. sprzedaż własnoręcznie przygotowanych ciast z okazji Świąt), a także ustalamy zasady użytkowania tych funduszy. Co roku przygotowywany jest plan wydatków i sprawozdanie finansowe.

Corocznie fundusz Rady Rodziców zasilany jest z PZU kwotą około 1000 złotych, niestety nie wystarcza to nawet na część wydatków. Dlatego też ustaliliśmy coroczną, dobrowolną składkę w wysokości 20 złotych od dziecka. Można ją wpłacić naraz, albo też na raty, np. po 10 złotych na semestr. Niestety jak do tej pory każdego roku pieniądze wpłacało niecałe 50% rodziców, dlatego z wiele ustalonych działań i atrakcji dla dzieci musieliśmy zrezygnować.

Corocznie Rada Rodziców finansuje i współfinansuje, m.in.:

- nagrody dla uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego,

- nagrody i dyplomy dla dzieci biorących udział w konkursach,

- bale karnawałowe i andrzejkowe,

- pomoce dydaktyczne,

- herbatę i cukier dla wszystkich uczniów szkoły,

- atrakcje z okazji różnego rodzaju dni okolicznościowych, np. Dzień Dziecka, Dzień Unii Europejskiej, Dzień Sportu (w zeszłym roku było to, np. objazdowe planetarium, dwa lata temu dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny)

- dofinansowaliśmy również remont placu zabaw dla przedszkola znajdujący się na terenie szkoły.

Drodzy Rodzice, dołóżcie wszelkich starań i pomóżcie nam zgromadzić pożądaną kwotę, ponieważ zebrane pieniążki pozwolą nam rozszerzyć wachlarz działań oraz uatrakcyjniać proces nauczania Naszych dzieci. Serdecznie zachęcamy do wpłacania składek na rzecz funduszu Rady Rodziców i branie czynnego udziału w naszej działalności. Za każdą złotówkę, dziękujemy!

Z poważaniem,

Członkowie Rady Rodziców